DENTYSTA A COVID

DENTYSTA A COVID


COVID-19 a praca lekarza dentysty: wytyczne PTS uaktualnione 26 marca 2020 Redakcja Aktualności , COVID-19 Sticky Rekomendacje Grupy Roboczej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego w sprawie postępowania w gabinecie stomatologicznym w okresie podwyższonego zagrożenia epidemiologicznego.

Pandemia COVID-19 wpłynęła na niemal wszystkie sfery i dziedziny życia, w tym standardy opieki medycznej. Dotyczy to także stomatologii. Zmienił się nie tylko sposób umawiania spotkania ze stomatologiem, ale również przebieg samej wizyty oraz wykonywanego leczenia. Co warto wiedzieć przed wizytą u dentysty w dobie koronawirusa SARS ...

Dentysta w walce z COVID-19? (foto: unsplash) W okresie stanu epidemii lekarz dentysta będzie mógł udzielać świadczeń zdrowotnych, zastrzeżonych dotychczas dla lekarzy (nowy art. 2 ust. 2b ustawy z 05.12.1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty) - także za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności ...

24.03.2020

 · COVID-19 a praca lekarza dentysty Źródło: Marzena Dominiak, Ingrid Różyło-Kalinowska, Tomasz Gedrange, Tomasz Konopka, Jakub Hadzik, Wojciech Bednarz, Jacek Matys, Anna Lella, Sadri Rayad, Radosław Maksymowicz, Amadeusz Kuźniarski

Procedury, które chronią pacjentów i lekarzy dentystów przed kontaktem z wirusami i bakteriami są ważne nie tylko w trakcie epidemii. W związku z rozpowszechnieniem się COVID-19 stały się przedmiotem szczególnej troski i zainteresowania społecznego.

COVID-19 a praca lekarza dentysty: wytyczne PTS uaktualnione 26 marca 2020 Rekomendacje Grupy Roboczej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego w sprawie postępowania w gabinecie stomatologicznym w okresie podwyższonego zagrożenia epidemiologicznego.

Na stronie PTS stworzono specjalną zakładkę "Centrum Wiedzy – COVID-19 a praca lekarza dentysty", gdzie zamieszczono kompleksowe i szczegółowe informacje zarówno dla lekarzy, jak i dla pacjentów. "Przygotowaliśmy dla Was wytyczne dotyczące pracy lekarza stomatologa w gabinecie stomatologicznym podczas pandemii COVID-19.

Lekarze dentyści, jak wszyscy pracownicy służby zdrowia, należą do najwyższej grupy ryzyka zakażeniem COVID-19. Z powodu koronawirusa Ministerstwo Zdrowia zaleciło ograniczenie zakresu działalności gabinetów stomatologicznych. Wiele z nich w ogóle zamknięto. O tym, jak wygląda wizyta u dentysty w czasach epidemii, opowiada stomatolog Beata Pasoń.

Pod koniec 2019 r. w chińskim mieście Wuhan pojawił się nowy koronawirus, który do tej pory rozprzestrzenił się niemal po całej kuli ziemskiej. Wirus ten atakuje drogi oddechowe, powodując nowy rodzaj wirusowego zapalenia płuc. Pierwotnie nazwano go 2019-nCoV, aktualnie otrzymał nazwę SARS-CoV-2 ze względu na filogenetyczne podobieństwo do SARS-CoV.

COVID-19 - przeczytaj, zanim umówisz wizytę ... Robimy to w trosce o naszych kolegów dentystów oraz ich pacjentów. Dla gabinetów stomatologicznych. Pliki do pobrania: 5-stopniowa ścieżka bezpieczeństwa i higieny pracy; Wymagany wywiad telefoniczny przed wizytą ...