DENTYSTA A ORTODONTA

DENTYSTA A ORTODONTA


Największą różnicą między ortodontą a dentystą będzie rodzaj wykonywanej pracy. W niektórych obszarach praca nakłada się. Na przykład zarówno dentyści, jak i ortodonci mogą leczyć swoich pacjentów za pomocą InvisalignⓇ.

Dentysta i ortodonta to profesje dentystyczne. Dentysta przyjmuje ogólne problemy związane z zębami i dziąsłami. Z drugiej strony, ortodonta jest specjalistą, który zajmuje się poważnymi problemami, takimi jak wyrównanie zębów i szczęki. Aby być ortodontą, dentysta musi ukończyć specjalizację z ortodoncji.

09.12.2014

 · Stomatolog czy dentysta? Wydawać by się mogło, że „stomatolog” i „dentysta” to synonimy i można je stosować wymiennie. A jak to wygląda naprawdę? I jakie to ma znaczenie dla pacjentów? Słowo „stomatologia” pochodzi od greckiego „stoma”, czyli usta i "logia" – nauka, a „dentystyka” od łacińskiego „dens ...

dentysta - jak wiemy leczy zęby, przewierca dziurki i wstawia plomby ; ) robi koronki, wstawia sztuczne zęby, wybiela zęby... a ortodonta - robi piękne stałe aparaty na zęby i nie tylko stałe. robi i takie nocne ; )

Ortodonta ma dostęp do nowoczesnego sprzętu, a więc niwelowanie wad zgryzu nie jest dla takiego specjalisty żadną trudnością. Odwiedzając gabinet dentysty mieszczący się w Radomiu można zadbać o swoje zęby na najwyższym z możliwych poziomów.

Nowoczesna, bezbolesna i kompleksowa opieka stomatologiczna. Chirurgia, ortodoncja, implantologia, endodoncja, leczenie w narkozie. Dentysta w Katowicach!