DENTYSTA W CIĄŻY MAMAGINEKOLOG

DENTYSTA W CIĄŻY MAMAGINEKOLOG


Poniżej przedstawiam wam wyniki ankiety, którą zrobiłyśmy razem z moją znajomą lekarz dentystą Angeliką Kobylińską.. Odpowiedzi udzieliło 3465 kobiet w średnim wieku 31,17 lat. Dla 73,33% była to pierwsza ciąża (średni wiek 26,79 lat), dla 26,67% kolejna (średni wiek 43,09 lat).

Zaleca się, by każda kobieta w ciąży udała się do dentysty celem kontroli oraz ewentualnego leczenia – TAK! można, a nawet trzeba leczyć zęby w trakcie ciąży. Zanim pojawią się pierwsze zęby - Pamiętaj, że ze zdrowych dziąseł wyrosną zdrowe zęby. Można oczyszczać dziąsła …

Wizyta u dentysty – przyznam się, że nie raz zapomniałam o tym pacjentce przed ciążą przypomnieć. A to bardzo ważne. Próchnica może być przyczyną poronień lub porodów przedwczesnych, co więcej próchnica jest chorobą zakaźną – więc nieopatrzne możecie zarazić swoje dziecko już w pierwszych miesiącach życia.

Można rozważyć ewentualne założenie aparatu w drugim trymestrze ciąży, kiedy samopoczucie jest najlepsze, ale ja jednak sugerowałabym poczekać do czasu po porodzie. Jak widzicie odpowiedź na pytanie, czy leczenie ortodontyczne w ciąży jest możliwe brzmi: tak. Czy rozpoczynać leczenie ortodontyczne będąc w ciąży? Raczej nie.

Ciąża jest okresem, w którym ciało kobiety podlega licznym przeobrażeniom, w tym intensywnym zmianom hormonalnym. Na ich podłożu bardzo często w jamie ustnej ciężarnych jako dentyści obserwujemy tzw. ciążowe zapalenie dziąseł.Polega ono na ich rozpulchnieniu, tkliwości i krwawieniu i zazwyczaj zanika samoistnie pod koniec ciąży.

10.08.2018

 · W ciąży nie dość, że można a trzeba (!) chodzić do dentysty- aby zęby wyleczyć lub nawet tylko sprawdzić czy są zdrowe. A z mojej perspektywy mniej niż połowa ciężarnych w Polsce chodzi do dentysty... zatem koniec lęków i koniec wymówek !

29.09.2020

 · Leczenie zębów w ciąży jest konieczne, a większość zabiegów stomatologicznych jest bezpieczna. Zobacz, na które zabiegi możesz się zdecydować bez obaw, a których unikać do czasu urodzenia dziecka. Wyjaśniamy, czy leczenie zębów w ciąży jest możliwe i jakie zabiegi dentystyczne są bezpieczne w ciąży.. Spis treści

Ja chodziłam sama do dentysty od kiedy miałam kilkanaście lat. Mój dentysta w istocie wtedy postępował niezgodnie z prawem. Kolejna sytuacja będzie już z mojej działki - 17-letnia dziewczyna miała niezabezpieczony stosunek ze swoim chłopakiem. Jest świadoma, że to może grozić nieplanowaną ciążą.

Dziś będzie post medyczny ale wyjątkowo nie ginekologiczny. Rogerek był dziś na pierwszej wizycie u dentysty. Byłyśmy u mojej koleżanki Oli zdrowa-buzia - która jest pasjonatką stomatologii...

Mamaginekolog