DENTYSTA ŹLE ZROBIŁ ZĘBA

DENTYSTA ŹLE ZROBIŁ ZĘBA


Lekarz dentysta ponosi również odpowiedzialność za błędy w sztuce medycznej na podstawie ustawy z 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2008 r. Nr 136, poz. 857 ...

O tym co się może wydarzyć, gdy lekarz dentysta nie wykona zdjęcia RTG przed leczeniem endodontycznym przekonała się Pani Beata. Oto historia Pani Beaty, która na skutek błędu lekarza dentysty doznała porażania nerwu twarzowego. Pani Beata w maju 2014 r. zgłosiła się z silnym bólem zęba do gabinetu lekarza stomatologa.

Widać, że na jednej ścianie zęba tuż pod wypełnieniem jest pusta przestrzeń. Dentysta mi polecił abym poszedł z tym do dentysty który mi to zrobił i zgłosił reklamację, bo taka przestrzeń na pewno by nie powstała w tak krótkim czasie i to jest na pewno nie z mojej winy.

28.01.2014

 · Jeśli źle wykonano nam protezę, wypełnienie lub leczenie kanałowe, możemy reklamować usługę – informuje Ministerstwo Sprawiedliwości. W praktyce oznacza to, że każdy pacjent może zażądać od dentysty bezpłatnej naprawy wady w ciągu roku od wykonania leczenia lub wymiany.

Jej zdaniem dentysta źle wykonał korony. I wyliczyła wady pracy protetycznej: korony nie odtwarzają punktów stycznych pomiędzy zębami 24 i 25 oraz 17 i 16, a także 16 i 15; mają krawędzie podniebienne odstające od filaru zęba; krawędzie nie przechodzą gładko w ścianę zęba (16, 15, 24, 25); korona 17 jest nieszczelna, odstaje od ściany dalszej filaru zęba.

27.08.2019

 · Zażyj wszelkie leki zalecane przez dentystę. Chirurg dentystyczny przepisuje zazwyczaj spersonalizowane leki na receptę, dlatego ważne jest, aby ukończyć pełny cykl leczenia. Dni 3-10. Spożywaj jedzenie, którego nie trzeba gryźć podczas regeneracji po ekstrakcji zęba. Po utworzeniu się skrzepu ważne jest, aby utrzymać go ...

Witam krótko opiszę moją sytuację: 4 lata temu miałem robione leczenie kanałowe zęba w prywatnym gabinecie. Od kilku tygodni ząb, który kiedyś był leczony rozsypał się, byłem dziś u lekarza, który stwierdził, że przeprowadzone wtedy leczenie kanałowe było źle zrobione, kanał nie został szczelnie zamknięty i wypełniony.

Cena korony zęba w różnych regionach kraju. Ceny za korony zębowe mogą być uzależnione od lokalizacji gabinetu stomatologicznego. Widzimy to na przykładzie większości usług dentystycznych. Dobrym porównaniem będzie korona porcelanowa na metalu. Cena korony zęba w województwie lubelskim wynosi średnio 700 do 750 zł.