STOMATOLOG A KORONAWIRUS

STOMATOLOG A KORONAWIRUS


12.03.2020

 · Koronawirus paraliżuje wiele branży, ale wystarczy zadbać o higienę tak jak w naszym gabinecie w Suchym Lesie. Sprawdź wytyczne dla stomatologów.

03.04.2020

 · Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce, rząd wprowadził surowe restrykcje dotyczące m.in. korzystania z usług stomatologicznych. Większość wizyt w gabinetach musiała zostać odwołana lub zawieszona. Dowiedz się, kto może skorzystać z leczenia stomatologicznego i na jakich zasadach.

Czy można dostać się teraz do stomatologa? Na pytanie o to, w jakich przypadkach pacjent powinien zostać przyjęty przez dentystę, w swoich zaleceniach odpowiedziało Ministerstwo Zdrowia. Na stronie MZ przedstawiony został dokładny schemat postępowania.

18.03.2020

 · Pod koniec 2019 r. w chińskim mieście Wuhan pojawił się nowy koronawirus, który do tej pory rozprzestrzenił się niemal po całej kuli ziemskiej. Wirus ten atakuje drogi oddechowe, powodując nowy rodzaj wirusowego zapalenia płuc. Pierwotnie nazwano go 2019-nCoV, aktualnie otrzymał nazwę SARS-CoV-2 ze względu na filogenetyczne podobieństwo do SARS-CoV.

12.03.2020

 · Koronawirus SARS-CoV-2 przenosi się droga kropelkową i jest sprawcą zakażenia dróg oddechowych z dolegliwościami przypominającymi grypę. Należy od do grupy coronaviridae. Wirusy są najbardziej prymitywnymi formami życia.

Czy w dobie pandemii można pójść do stomatologa, a jeśli tak, to czy jest to niebezpieczne? I czy każdy gabinet otworzy nam drzwi? Na pytania czytelników Polityki Zdrowotnej odpowiada prof. Marzena Dominiak - Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Kierownik Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM we Wrocławiu.

Koronawirus sparaliżował pracę większości gabinetów stomatologicznych w kraju. Pod znakiem zapytania stanęła działalność gabinetów, które w ogóle nie przyjmują pacjentów, ich płynność finansowa. ... Stomatolog wykonujący usługi na swoim to przedsiębiorca prowadzący szczególny biznes, bo najczęściej obciążony ...

Koronawirus: nareszcie są wytyczne i zalecenia MZ dotyczące stomatologii. ms. 25-03-2020, 12:33. wersja do wydruku. Koronawirus MZ podaje wytyczne dla stomatologii. Naczelna Rada Lekarska upubliczniła korespondencję z Ministerstwa Zdrowia, zawierającą długo oczekiwane oficjalne zalecenia i wytyczne MZ, opracowane przez konsultantów ...

O pilną zmianę Ogólnych Warunków Umów (rozporządzenia MZ), która umożliwiłaby zaliczkowe wypłaty przez okres zawieszenia udzielania świadczeń przez placówki ambulatoryjne oraz uproszczenia trybu zwracania się z zawiadomieniem o przerwie w udzielaniu świadczeń (obowiązuje tryb powiadomienia z 30-dniowym wyprzedzeniem) – wystąpił do ministra zdrowia prezes NRL Andrzej Matyja.

Stomatolog Olivia Cuid w prosty sposób zmodernizowała maseczkę chirurgiczną ... Koronawirus wytyczne dla dentystów (foto: pixabay) Dzięki uprzejmości dr. n. med. Marcina Wielińskiego zamieszczamy zestaw zaleceń dla dentystów i asystentek stomatologicznych w sprawie postępowania w obliczu koronawirusa SARS-CoV-2.