STOMATOLOG A ODDAWANIE KRWI

STOMATOLOG A ODDAWANIE KRWI


Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Poniżej znajdziesz do nich odnośniki: Niedokładne leczenie stomatologiczne – odpowiada Lek. dent. Tomasz Łukasik; Czy można bezpiecznie zasnąć po znieczuleniu stomatologicznym? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski Ból zęba po leczeniu stomatologicznym i założeniu plomby – odpowiada Lek. dent ...

Tagi: asystentka i higienistka stomatologiczna, co powinien wiedzieć krwiodawca, leczenie zębów a oddawanie krwi, nieleczone zęby problemy, oddawanie krwi po wizycie w gabinecie stomatologa, popsute zęby przeszkodą dla oddania krwi, przeszkody w oddawaniu krwi, wizyta w gabinecie higienistki stomatologicznej a oddawanie krwi

Oddawanie krwi po ekstrakcji zęba Witam,chciałam zapytać dlaczego po wyrwaniu zęba można oddawać krew po 7 dniach a wyrwaniu z założeniem szwów już po pół roku.Na początku marca miałam wyrwana osemke z założeniem szwów,rozumiem że mnie to dyskwalifikuje jako dawce?

O wszystkich powikłaniach po oddaniu krwi powiadomić lekarza RCKiK w Warszawie tel.: 22 514 60 14. Po pobraniu krew zostanie przebadana, aby stwierdzić, czy dawca nie jest zakażony kiłą, AIDS, żółtaczką typu B lub C. Jeśli test wypadnie pozytywnie krew nie zostanie przetoczona.

nie należy oddawać krwi w okresie miesiączkowania i 3 dni po zakończeniu miesiączki, należy wstrzymać się z oddawaniem krwi 7 dni po usunięciu zęba, 24 godziny po leczeniu zachowawczym u stomatologa krew można oddać po 48 godzinach po szczepieniu przeciwko grypie i żółtaczce oraz po podaniu anatoksyny przeciwtężcowej.

Samo oddawanie krwi pełnej trwa kilka minut – średnio 8 minut. Łączny pobyt w miejscu pobierania krwi pełnej od zarejestrowania do zakończenia oddawania krwi trwa ok. 1 godziny. W przypadku oddawania osocza metodą plazmaferezy automatycznej czy płytek krwi metodą separacji komórkowej należy zarezerwować sobie od 2 godzin.